Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olan Borsan Grup, sektördeki 30.yılını gururla geride bırakırken, her geçen gün emin adımlarla büyümeye devam etmektedir.
Her zaman daha ileriye, daha iyiye yönelik gelecek vizyonuyla, global dünyada yerini alan Borsan Grup, birçok dalda büyük yatırımlara imza atmaktadır.
Borsan Grup, bünyesindeki şirketleriyle; uluslararası kalite standartlarında üretim yaparak üretiminin % 50’den fazlasını, 3 kıtada 60 ülkeye ihraç etmekte, böylelikle Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır.
2000’den fazla personeli istihdam etmekte olan Borsan Grup, birbirinden farklı alanlarda 14 şirket ile faaliyet göstermektedir.

Borsan ve Yılka markalarıyla, bakır ve alüminyum iletkenli enerji kabloları, aydınlatma ve tesisat malzemeleri, üretmekte olan Borsan Grup, inşaat sektöründe Borkonut inşaat ile; mimarisi ve tasarımları kendisine ait projelerle konut ve modern iş merkezleri inşa etmektedir. Mobilya sektöründe Borpanel ile; kalite ve estetiği ustalıkla birleştiren tasarımlarla mutfak, banyo, kapı ve panel üretmektedir. Bünyesinde bulunan medya zinciri; gazete, radyo, tv, ajans ve dergisiyle Türkiye’nin en büyük bölgesel medya gruplarından biridir. Borsan Grup, bölgenin en büyük ve en kapsamlı hastanesi olan Samsun Medicana hastanesi ile sağlık alanında da büyük yatırımlara imza atmıştır. Samsun serbest bölge işletmeciliği de grubun iştirakleri arasında yer almaktadır. Türkiye’deki yatırımlarının yanı sıra yurtdışında da yatırımlarına hız veren Borsan Grup, Kırgızistan’da Borsan Construction ve Ukrayna’da Borsan-Ukrayna şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Grubumuzun her üyesi, kendi alanında yapmış olduğu disiplinli, ilkeli ve profesyonel çalışmalarıyla; bölgesinde, Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda çok önemli başarılar elde etmiştir. Grubumuz, modern teknolojisi, iş disiplini, eğitimli ve deneyimli personeli, çağdaş üretim ekipmanları ile müşteri beklentilerine en iyi şekilde cevap vermeyi, koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı ve bu doğrultuda sürekli ilerlemeyi, teknolojik gelişmeleri izleyerek ve sürekli kendini geliştirerek hep daha iyiyi sunmayı, en iyi olmayı ve en iyi kalmayı ana hedefi olarak benimsemiştir.